Baltas suo - Viskas turi savo Pradzia ir Pabaiga.

Viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą

Antrą kartą per pastaruosius penkerius metus vyrų „Grand Slam“ turnyruose pusfinalyje buvo keturi pirmieji. Paskutinį kartą tai įvyko „Roland Garros“ - 2006 m. Tačiau su visa pagarba Federerio, Nalbandiano ir Nadalio akistatai su Ljubiciciu, dabartiniai pusfinaliai iš pradžių buvo prisotinti daugiau nei prieš rungtynes ​​istorijos. Tiesą sakant, galite paimti bet kurią porą iš šio didžiojo ketverto, ir tai turės savo ryškią ir turtingą kovos istoriją.

Rolandas Garrosas. Paryžius, Prancūzija. Žemė.

Vyrai. Vienišiai. Pusfinaliai.

Rafaelis Nadalis (Ispanija, 1) - Andy Murray (Didžioji Britanija, 4) - 6: 4, 7: 5, 6: 4.
Rogeris Federeris (Šveicarija, 3) - Novakas Džokovičius (Serbija, 2) - 7: 6 (7: 5), 6: 3, 3: 6, 7: 6 (7: 5).

Dviviečiai. Finalas.
Andrea Glavachkova / Lucy Gradetska (Čekija) - Elena Vesnina / Sanya Mirza (Rusija / Indija, 7) - 6: 4, 6: 3.

Merginos. Vienišiai. Pusfinaliai.
Monica Puig (Puerto Rikas, 5) - Irina Khromacheva (Rusija, 2) - 6: 3, 1: 6, 7: 5. „Ons Jaber“ (Tunisas, 9) - Caroline Garcia (Prancūzija, 3) - 6: 2, 1: 6, 6: 2.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie ankstesnes Džokovičiaus kovas su Federeriu ir Nadaliu su Murray, mes pasakojome medžiagoje „Tikri vyrai“, todėl nepakartosime.

Nadaliui tai buvo ypatinga diena, nes birželio 3 dieną ispanui sukako 25 metai. Jis reguliariai švenčia savo gimtadienį būtent šiame turnyre, todėl tikriausiai jau yra įpratęs. Atsižvelgiant į tai, kad jo oponentas buvo Andy Murray , jis laukė dovanų tik už teismo ribų. Tiesa, Andy niekada nemušė ispano ant molio, tačiau porą kartų jam pavyko pakelti kovą. Pirmasis išstumtas žaidėjas turnyre buvo lengvesnis, nors abu nominaliai žaidė po vieną penkių setų žaidėją ir nepralaimėjo rungtynių kitose rungtynėse. Bet britas vos neatšoko nuo Viktoro Troitsky ir maždaug anksčiau nesėkmingai susuko koją, o tai taip pat paveikė žaidimą. Rafaelis, priešingai, pridėjo iš rungtynių į rungtynes, iš dalies praradęs pasitikėjimą savimi.

Pusfinalio susitikimai domino daugelį praeities garsių tenisininkų ir šou verslo žvaigždžių. Tribūnose buvo galima pamatyti Gustavo Kuerten , Goran Ivanishevich , Andrey Medvedev , Jim Courier , Brooke Shields , Salmu Hayekas ir daugybė kitų įžymybių.

Nadalio ir Murray susitikimas pasirodė esąs užsitęsęs. Daug kova vyko ne tik setuose, bet ir daugumoje žaidimų bei ralių. Abu pageidavo laikytis galinės linijos ten, kur jautėsi patogiai. Kalbant apie aktyvumą, jie buvo maždaug vienodi, iniciatyva buvo reguliariai perduodama iš vieno tenisininko į kitą. Pirmajame žaidime pirma pasaulio raketė iš pradžių turėjo pastebimą pranašumą. Tačiau tada škotas pridūrė, sužaidė po vieną padavimą per setą, tačiau antruoju bandymu Rafaelis išplėšė pradinę partiją.

Antroji partija pasirodė ilgiausia rungtynių metu, per 73 minutes rinkinyje įvyko penkios pertraukos. Keturi iš jų tilpo vienas šalia kito ir neturėjo įtakos vakarėlio likimui, o penktąjį Nadalis padarė pačioje pabaigoje,kas leido jam išplėšti pergalę. Trečiajame sete Rafaelis iškart paėmė kažkieno kitą. Britas turėjo daug galimybių grįžti į žaidimą, tačiau įgyvendinimas jį nuvylė. Jis praleido tris pergales iš eilės iš pertraukos taškų. Apskritai, didžiojo mačo metu Andy praktiškai niekuo nenusileido varžovui, tačiau lemiamais momentais Rafaelis parodė čempionišką charakterį ir pasielgė labai surinktas - 6: 4, 7: 5, 6: 4.

' Tai buvo labai sunkios rungtynės ir man buvo sunku tikėtis pergalės. Aš žaidžiau gerai, bet Rafa puikiai kovojo ir pelnytai laimėjo. Antrame sete turėjau sėkmės šansų atlikęs atvirkštinį pertraukimą, tačiau nepavyko išlaikyti savo servo. Visą laiką turėjau pasivyti, o tai mane psichologiškai nustūmė. Kartais žaidžiau puikius smūgius, bet apskritai varžovai buvo stabilesni ', - po susitikimo sakė Murray.

Džokovičiui šis pusfinalis taip pat buvo ypatingas. Ir esmė net ne nuostabiose serijose, kurias jis čia padidino, o tame, kad jei jis laimėjo pirmą kartą savo karjeroje, jis tapo pirmąja pasaulio rakete. Federeris prieš rungtynes ​​pažymėjo, kad pirmoji vieta yra pagrindinis Novako tikslas.

Serbui turnyre sekėsi gerai, tačiau antrąją savaitę jis praktiškai nežaidė. Jo varžovas ketvirtfinalyje Fabio Fognini pasitraukė prieš rungtynes, dėl ko serbui buvo lengvos penkios dienos. Rogeris reguliariai lankė praktiką, o jis vienintelis dar neprarado nė vieno seto. Tačiau atsižvelgiant į šio sezono rezultatus, Džokovičius vis tiek buvo favoritas.

Rungtynių pradžioje abu buvo nestabilūs. Kiekvienam pavyko vieną kartą pirmauti su pertrauka, tačiau nė vienam varžovui nepavyko išlaikyti pranašumo. Tenisininkai pateko į „tie-break“, kur lemiamą akimirką suklydo Novakas. Antrame sete serbas žaidė dar prasčiau. Federeris pasielgė gerai, bet ne per sėkmingai realizavo savo galimybes. Bet iš 12 pertraukos taškų jis vis tiek konvertavo, ko pakako sėkmei antrame žaidime.

Paryžiuje pamažu temsta. Buvo aišku, kad Novakas savo pergalės penktadienį nelaimės. Jis pats elgėsi palyginti ramiai, dažnai pirmenybę teikė sarkastiškai šypsotis po klaidų, o ne šaukti sau. Trečiajame žaidime šiek tiek pasisekęs padariau pertrauką ir įgijau tam tikrą pasitikėjimą. Savo serve jis žaidė daug geriau, neleisdamas varžovui pasiekti lūžio taškų.

Po sėkmės trečiajame sete atrodė, kad įvyko lūžio taškas, tačiau ketvirtame geime Rogeris pridėjo savo paties servą - ir padėtis išlygėjo. Žaidimo pabaigoje karštoje kovoje Novakui pavyko padaryti pertrauką, tačiau po to jis praleido servą, kad mačą atidėtų šeštadieniui.

Viskas vėl buvo nuspręsta „tie-break“, kur Federeris visada buvo šiek tiek priekyje. Šveicarai uždirbo trigubą mačą. Serbui pavyko sužaisti du įvarčius. Tuo metu Paryžiuje jau buvo pakankamai tamsu, tačiau tai netrukdė Rogeriui paduoti tiesiai į priekį ir lemiamu momentu nutraukti nepriekaištingą Novako seriją - 7: 6(7: 5), 6: 3, 3: 6, 7: 6 (7: 5). Todėl „Novak“ sezono pradžioje iš eilės pergalių iš eilės sustabdė tik vieną mačą pagal Johno McEnroe'o rekordą (42). Kalbant apie pergalių seriją, tai buvo 43 sėkmingos kovos, kurios atvedė jį į trečiąją vietą. Serbas pralaimėjo tik Lendlui (44 m.) Ir Vilui (46 m.). Be to, dabar reitingo pirmosios vietos likimas yra paties Raphaelio rankose. Jei jis laimės sekmadienį, jis išliks pirmas, nors pirmauja tik 45 taškai, todėl Džokovičius turės puikias galimybes į pirmąją vietą.

Penktadienį taip pat buvo žaidžiamas moterų dvejetų varžybų finalas. Elena Vesnina ir Sanya Mirza per du žaidimus pralaimėjo Lucy Gradetskaya ir Andrea Glavachkova - 4: 6, 3: 6 .

Šeštadienį vyks moterų finalas, kuriame susitiks Francesca Schiavone ir Li Na . Klasikinis finalas tarp Rogerio Federerio ir Rafaelio Nadalo vyks sekmadienį.